Zaznacz stronę

Jak Zaplanować Plener Ślubny

Dla Młodych Par dzień ślubu to niezwykle ważne dwadzieścia cztery godziny, które trzeba wykorzystać najpierw na przygotowania końcowe, potem na ceremonię zaślubin i w końcu na fantastyczne przyjęcie weselne. Coraz częściej jednak do tych dwudziestu czterech godzin trzeba dodać kolejnych kilkanaście, które z kolei poświęca się na sesję ślubną w plenerze oraz oczywiście na związane z nią przygotowania. Tutaj pojawia się pytanie jak zaplanować plener ślubny, którego efektem będą świetne zdjęcia ślubne oraz teledysk ślubny. Czas takiej sesji to około 4 godzin wykonywania zdjęć.

 

jak zaplanować plener ślubny

 

Jaki Wybrać Styl Sesji Plenerowej

Jeśli do tej pory myśleliście, że nakładanie ślubnego makijażu, układanie ślubnej fryzury i zakładanie ślubnej sukni czy garnituru czeka Was tylko raz w życiu, to najwyższa pora zmienić swoje przekonania. Na każdą Młodą Parę, która zdecyduje się na plenerową sesję, będzie czekała powtórka z rozrywki. W końcu każdy chce wyglądać na tych specjalnych zdjęciach jak najlepiej – niedopuszczalne jest wręcz pokazanie się w nieodpowiednim makijażu lub w niedopracowanej fryzurze. Są też wyjątki, coraz częściej zdarza się pani młoda w luźnej prostej fryzurze wygląda niesamowicie naturalnie. To jednak nie koniec przygotowań, ponieważ z uczestnictwem w sesji ślubnej wiąże się też szereg innych działań, jak przykładowo wybór pleneru (miejsca na sesję ślubną) oraz koncepcji (zdjęcia standardowe czy może nieco bardziej awangardowe).

jak zaplanować plener ślubny

 

Dodatkowe Koszty Sesji w Wielu Miejscach

Dodatkowo w grę wchodzi też zdobycie ewentualnych pozwoleń, jeśli sesja ma się odbywać w nieco ekstrawaganckich miejscach (stare budynki fabryk, kąpielisko wodne czy na terenie prywatnym (stare zamki i pałacyki myśliwskie lub zamknięte ogrody). Często już na hasło sesja ślubna za wstęp do tych wszystkich miejsc trzeba zapłacić. Bardzo często pary decydują się na „sprawdzone” miejsca dla fotografa ponieważ nie mają sprecyzowanych wymagań co do zdjęć w plenerze. Wtedy przychodzimy z pomocą. Najważniejsze jest, abyście się swobodnie poczuli w danych miejscach. Chcemy aby film ślubny oraz zdjęcia były przede wszystkim Wasze. Określcie nam chociaż klimat pleneru miejski, industrialny czy w przyrodzie.

jak zaplanować plener ślubny

 

Pozytywne Nastawienie

Ważne jest jednak to, aby do sesji przygotować się mentalnie i psychicznie – nawet doskonały fotograf ślubny nie będzie w stanie ukryć na wszystkich zdjęciach naszych podkrążonych oczu, zmęczenia na twarzy czy wręcz znużenia albo niechęci. Często się bowiem zdarza, że choć Para decyduje się na sesję ślubną, to jedno z małżonków podchodzi do tego wyjątkowo negatywnie, co niestety widać na zdjęciach i co trudno zatuszować. Dobre nastawienie to połowa sukcesu! Fotografia ślubna z sesji w plenerze to fantastyczna pamiątka na długie lata, zarówno dla Młodej Pary jak i jej rodziców, świadków czy przyjaciół.

jak zaplanować plener ślubny